Czym jest tryb WDR i HDR w kamerze samochodowej?
Czym jest tryb WDR i HDR w kamerze samochodowej? ?Tryb WDR (Wide Dynamic Range) polega na wyodrębnianiu i uśrednianiu rozpiętości tonalnej obrazu przez matrycę kamery samochodowej. Dodatkowo w trybie WDR matryca automatycznie wyrównuje różnicę w naświetlaniu dla uzyskania najwyższej jakości obrazu. ?Tryb HDR (High Dynamic Range) podobnie jak i WDR dąży do wyrównania różnic w naświetlaniu i rozpiętości tonalnej, tylko sposób osiągania tego efektu jest inny. W trybie HDR wideorejestrator w krótkim odstępie czasowym robi dwa dodatkowe ujęcia, jaśniejsze i ciemniejsze, tego samego kadru. Czyli sensor kamery naświetla 3 klatki jednocześnie o różnym poziomie jasności, tak aby każda równoważyła różnicę naświetlania. ✅Podsumowując tryby HDR i WDR potrafią znacząco poprawić jakość nagrywanego obrazu, zwracaj na to uwagę podczas wyboru widorejestratora.
2022-04-11, 19:15
Czym jest tryb WDR i HDR w kamerze samochodowej?

?Tryb WDR (Wide Dynamic Range) polega na wyodrębnianiu i uśrednianiu rozpiętości tonalnej obrazu przez matrycę kamery samochodowej. Dodatkowo w trybie WDR matryca automatycznie wyrównuje różnicę w naświetlaniu dla uzyskania najwyższej jakości obrazu.

?Tryb HDR (High Dynamic Range) podobnie jak i WDR dąży do wyrównania różnic w naświetlaniu i rozpiętości tonalnej, tylko sposób osiągania tego efektu jest inny. W trybie HDR wideorejestrator w krótkim odstępie czasowym robi dwa dodatkowe ujęcia, jaśniejsze i ciemniejsze, tego samego kadru. Czyli sensor kamery naświetla 3 klatki jednocześnie o różnym poziomie jasności, tak aby każda równoważyła różnicę naświetlania.

✅Podsumowując tryby HDR i WDR potrafią znacząco poprawić jakość nagrywanego obrazu, zwracaj na to uwagę podczas wyboru widorejestratora.
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.